آموزش شیرینی پزیآموزش آشپزی

طرز تهیه آبنبات شیری ساده و خانگی با طعم فوق العاده خوشمزه

میان وعده ها و تنقلات نقش مهمی در برنامه غذایی ما دارند. به همین خاطر باید توجه ویژه ای به آن ها داشته باشیم. استفاده کردن از تنقلات خانگی به جای خوراکی های کارخانه ای به سلامت ما کمک زیادی می کند؛ چراکه در زمان تهیه آن ها می توانیم از مواد سالم کنیم. همچنین با این کار در هزینه ها نیز صرفه می شود. از این رو تصمیم گرفتیم که طرز تهیه آبنبات شیری ساده و خانگی با طعم فوق العاده خوشمزه را به شما آموزش دهیم.

طرز تهیه آبنبات شیری

برای درست کردن این آبنبات به مواد زیر نیاز دارید:

  • 2 لیوان شکر
  •  2 لیوان شیر پرچرب،
  • 2 لیوان شیر کم چرب
  •  20 گرم کره
  •  2 قاشق غذا خوری زعفران دم کرده
  •  حدودا یک چهارم لیوان گلاب

مرحله اول

شیر و شکر را درون یک دیگ بریزید و به خوبی هم بزنید تا مخلوط شوند. سپس آن را روی شعله بگذارید تا شیر به جوش بیاید.

مرحله دوم

زمانی که شیر به جوش آمد شعله را کم کنید. سپس مواد را هم بزنید تا مایع غلیظ و نباتی رنگی به دست بیاید. این ترکیب را باید به مدت یک تا یک و نیم ساعت روی گاز قرار بدهید و هم بزنید.

مرحله سوم

زمانی که مواد شما به غلظت رسید و مانند حلوا از قابلمه به راحتی جدا شد، زعفران دم کرده و کره را به آن اضافه کنید. این مواد را به خوبی باهم مخلوط کنید تا کاملا یک دست شوند.

مرحله چهارم

در این مرحله دیگ را از روی گاز بردارید و اجازه دهید که مواد خنک شد. سپس گلاب را به آن اضافه کنید و 8 تا 10 دقیقه آهسته هم بزنید.

مرحله پنجم

به یک سینی نیاز دارید که پشت آن را چرب کنید تا مواد را روی آن بریزید. سینی شما باید مناسب این کار باشد.

مرحله ششم

با استفاده از یک گوشت کوب مواد را به خوبی روی سینی پخش کنید و روی آن یک پلاستیک فریزر بگذارید. سپس با وردنه مواد را صاف کنید. بعد از اینکه آبنبات خنک شد آن را برش دهید. آیا شما نکته خاصی در ارتباط با طرز تهیه آبنبات شیری می دانید؟ آن را در قسمت کامنت برای ما بنویسید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا